IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień rozstrzygnięty
02.05.2013 Joanna Wronka 3376
grafika

30 kwietnia w nakielskiej komendzie odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień. Zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy III Gimnazjum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu – Michalina Makowska. 

Co roku policjanci z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej nakielskiej komendy organizują Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień dla uczniów klas I – III Gimnazjum. Tegoroczna edycja odbywała się po raz 9.

W konkursie udział wzięło 45 gimnazjalistów z terenu powiatu nakielskiego. Celem konkursu było przede wszystkim promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży, pogłębianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami oraz kształtowanie wśród młodzieży postaw i zachowań prozdrowotnych. 
Gimnazjaliści musieli wykazać się dużą wiedzą. Ich zadaniem było rozwiązanie 40 pytań testowych z zakresu profilaktyki uzależnień. 
Podczas tej edycji bezkonkurencyjne okazały się uczennice z samostrzelskiego gimnazjum. Dziewczęta zajęły trzy pierwsze miejsca – Michalina Makowska uzyskała z testu 39 punktów, drugie miejsce zajęła Weronika Ziółkowska uzyskując 37 punktów, Adrianna Romanek 36 punktów. 
Zarówno zwyciężczynie konkursu jak i wszyscy pozostali uczestnicy zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi. Fundatorem nagród były Gminne Komisje Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nakle, Szubinie, Kcyni i w Sadkach. p.o. Oficera Prasowego KPP w Nakle nad Notecią

sierż. Marcin Górak  

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane